High – tech stilu raksturo augsto tehnoloģiju izmantošana, telpas plānojuma pragmatisms, tehnoloģijas, maksimāla funkcionalitāte, konstrukciju noteiktība un vienkāršība; taisnas līnijas, tīras un gaišas krāsas, plaši izmantots stikls, plastikāts, metāls, betons.

Dekoru neesamību šeit kompensē dažādās faktūras: gaismas spēle uz stikla, hromētu un metālisku virsmu spīdums. Tam var pievienoties arī nenosegti ķieģeļi un dažādi mūsdienīgi sintētiskie materiāli, metāla konstrukcijas un komunikācijas, kāpnes ārpus ēkas. Decentrēts apgaismojums kas rada plašas, labi apgaismotas telpas efektu.

High- tech stila aizkariem izmanto gan jaunāko izstrādņu audumus ar neparastu faktūru, ieaustiem metāliskiem diegiem, lāzeriešķēlumiem, kombinējot ar dekoratīvām metāla, ādas, kažokādas detaļām, piestiprinot ar audumā iestrādātiem gredzeniem, sasienamām aukliņām un cilpiņām utt. Noformējuma forma brīva.

Galvenās high-tech pazīmes:

  • visbiežāk sastopamās krāsas:balta, pelēka, melna, sudraboti-metāliska, kā arī piesātinātās krāsas-sarkana, zaļa, dzeltena;
  • taisnu līniju un vienkāršu figūru izmantošana;
  • noteiktība un ģeometriskas formas;
  • augsto tehnoloģiju izmantošana.