Lai aizkari būtu pamanāmi, tiem jāpiemīt savai īpašai „rozīnītei”. Katras kompozīcijas neatkārtojamo un unikālo stilu rada īpaši aizkaru aksesuāri – sprādzes, satvērēji, bārkstis, pušķi, apmales auklas, mežģīnes. Liekas, ka tie nav nekas vairāk par jaukiem nieciņiem, taču bieži vien tieši tie piešķir interjeram pabeigtību, individualitāti, īpašu šarmu, nosaka dekoratīvā tēla toni un veido to.

Lentes

Bārkstis ir ļoti izplatīts tekstilizstrādājumu dekoratīvās apdares paņēmiens. Ērtas lietošanā, pieejamas daudzveidīgās variācijās – sākot ar vienkāršām diedziņu bārkstīm uz lentes vai arī vītņu veida ar dažādiem pušķiem un bumbuļiem, līdz izsmalcinātiem pinumiem ar krellītēm, pērlītēm un kristāliem. Neņemot vērā šķietamo ikdienišķumu, bārkstis kā apdares elements spēj padarīt aizkarus par īstu mākslas darbu.

Dekoratīvie satvērēji

Lai izveidotu efektīgas formas un drapējumus, tiek izmantoti dažādu veidu dekoratīvie aizkaru satvērēji. Tie var būt, piemēram, ierastie āķīši un turētāji, auklas un audumu fiksatori, satvērēji. Oriģināli izskatās no dažādiem materiāliem (plastikāta, koka, metāla, keramikas u. c.) izgatavotas dekoratīvās sprādzes un spailes, saspraudītes un drapējuma gredzeni. Interesants risinājums ir magnēta klipši, kas arī palīdz realizēt praktiski jebkuru aizkaru dekorācijas fantāziju.

Turklāt magnēta aizkaru turētāji ir ērti ar to, ka neatstāj nekādas pēdas uz auduma. Visi šie aksesuāri veic divas funkcijas – dekoratīvo (rotā un rada ārējo kompozīcijas tēlu) un praktisko (nofiksē aizkarus vajadzīgajā stāvoklī).

Vēl viens samērā tradicionāls aizkaru noformēšanas elements ir pušķi. Taču mūsdienās tas vairs nav garlaicīgais, izspūrušais diegu pušķis, bet gan lieliskas organzas vai šifona lentes kompozīcijas, izsmalcinātas diegu piekariņu kombinācijas ar kristāliem, krellītēm un mākslīgajām pērlēm.

Papildu aksesuāri

Luversi ir vienlaidu caurumi aizkaros, ko mūsdienās izmanto ne tikai, lai uzkarinātu aizkarus uz stangas. Bieži vien tos izmanto kā patstāvīgu apdares elementu. Caur šiem riņķīšiem iespējams izvilkt dekoratīvo lenti, auklu, ķēdīti un pat nelielu aizkaru, tādējādi radot īstu šedevru sarežģītu konfigurāciju.
Visa šī daudzveidība spēj pārveidot jebkurus aizkarus, dabiskā veidā iekļaut tos kopējā istabas stilā vai, gluži pretēji, izcelt un akcentēt, un ļauj īstenot visneparastākās un oriģinālākās dizainera idejas.
Izveidojiet savu unikālo kompozīciju kopā ar mums – interjera dizaina studiju "Home Art"!